5.5.10

numer 3/190 maj 2010

W dniu 13.04.2010r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek, odbyła się Uroczysta Sesja Rady Dzielnicy, poświęcona tragicznie zmarłym w katastrofie samolotu w dniu 10.04.2010r. pod Smoleńskiem.

Na Sesję przybyli członkowie Rady i Zarządu Dzielnicy, przedstawiciele Szkół z pocztami sztandarowymi, przedstawiciele wielu organizacji społecznych, kombatanckich, samorządowych, instytucji państwowych, pracowników Urzędu Dzielnicy i Jednostek z nią związanych, jak również i wielu mieszkańców naszej Dzielnicy.

Uroczysta Sesja rozpoczęła się odegraniem Hymnu Narodowego.

Przewodniczący Rady

Stoimy w obliczu katastrofy, która przekracza nasze wyobrażenia i możliwości zrozumienia. Naszą Ojczyznę dotknęła wielka tragedia. Dzień katastrofy pod Smoleńskiem zapisuje się czarną kartą w historii świata.

Nie znajdujemy słów, by oddać to, co wszyscy czujemy w tej chwili.

Ci, którzy mieli uczcić pamięć żołnierzy z Katynia, sami zginęli w katyńskim lesie.

W tych trudnych chwilach jesteśmy razem. Łączmy się w bólu z Rodzinami i Bliskimi ofiar smoleńskiej katastrofy.

W bólu, którego nie wyrażą żadne słowa. Wypełnia on serca nas wszystkich.

Jest to jedyna miara naszej ludzkiej solidarności w obliczu tej narodowej tragedii.

W imieniu mieszkańców Dzielnicy Targówek - Rada i Zarząd Dzielnicy składają najgłębsze wyrazy współczucia RODZINIE I BLISKIM tragicznie zmarłych:

PREZYDENTA RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ LECHA KACZYŃSKIEGO,

JEGO MAŁŻONKI MARII KACZYŃSKIEJ,

Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie RYSZARDA KACZOROWSKIEGO

Chciałbym poinformować, że Pan Prezydent Lech Kaczyński jako Prezydent Warszawy, zaszczycił swoją obecnością Dzielnicę Targówek w dniu 3.III.2003r., uczestnicząc w Sesji Rady Dzielnicy Targówek.

Następnie wszyscy v-ce Przewodniczący Rady:- Maciej Jankiewicz, Iwona Wujastyk i Jędrzej Kunowski odczytali listy wszystkich pozostałych, tragicznie zmarłych, uczestników delegacji na obchody rocznicy katyńskiej.

Po odczytaniu modlitwy za zmarłych, Ksiądz Ladziński wygłosił krótką homilię.

Pamięć wszystkich zmarłych zebrani uczcili minutą ciszy. Na tym Uroczystą Sesję Rady Targówek zakończono.

Członkowie Zarządu (G. Zawistowski, S. Antonik, W. Kowalski) i Przewodniczący Rady Z. Poczesny, złożyli wiązanki kwiatów pod Pałacem Prezydenckim, pod Krzyżem na Placu Piłsudskiego i na podwórzu sejmowym, jak również przy trumnie Prezydenta RP. na Uchodźstwie.

Mieliśmy również zaszczyt trzymać wartę honorową przy trumnach Prezydenta RP i Jego Małżonki.